Reading Skills: Алгоритм прочитання книг на іноземній мові

12 березня 2020

Попереднього разу ми з вами розглянули різні стратегії і поради, як зробити процес удосконалення навичок читання на іноземній мові не тільки ефективним, але і цікавим. Ви можете ознайомитись з ними пройшовши за посиланням.

В цій статті ми продовжимо цю тему і цього разу розглянемо алгоритм, яким варто користуватись для прочитання іноземних книг і статей.

Алгоритм прочитання книг на іноземній мові

1. Попереднє читання. Як у випадку прочитання наукової статті, так і художньої книги дуже корисно дотримуватись стратегії попереднього читання, яка допомагає  підготуватись до прочитання тексту і створити контекст, який полегшить його розуміння. У випадку наукової статті непогано почати з прочитання матеріалів по ключових питаннях цієї теми на вашій рідній мові. Якщо це книга, то спершу прочитайте анотацію до неї також на рідній вам мові. І тільки після цього починайте читання.
2. Перечитайте текст перший раз, щоб вловити його загальну суть. Якщо це стаття прочитайте її повністю від початку і до кінця. Якщо це книга, працюйте з кожним розділом по черзі, і почніть з прочитання першого. Не переймайтесь тим, що ви не все зрозуміли, і не зупиняйтесь для того, щоб знайти незнайомі слова в словнику. Винятком можуть бути ключові слова, чи слова, які повторюються знову і знову. На цьому етапі ваше завдання просто зрозуміти загальну ідею чи основні події.
3. Зробіть підсумок прочитаного. Не думайте про те, чого ви не зрозуміли, а похваліть себе за те, що вам вдалось зрозуміти. Обдумайте прочитаний текст: основні терміни, ідеї, головні герої, місце подій. Можна зробити замітки в записнику на мові
4. Перечитайте текст іще раз, більш уважніше. Як і під час першого прочитання, вашою основною метою є просто перечитати текст від початку до кінця, цього разу можете зробити це більш уважніше І знову ж таки, не намагайтесь вчитуватись в деталі, щоб зрозуміти все, чи перекладати слова зі словником.
5. Обдумайте прочитане знову. Подумайте над новими деталями, які вам вдалось зрозуміти цього разу, доповніть ваші попередні нотатки. Це допоможе більше осмислити прочитане.
6. Перечитайте текст втретє зі словником. На даний момент у вас має бути загальне уявлення про те, що йдеться в статті, чи розділі книги. Цього разу вашою метою є уважно прочитати текст, використовуючи словник для перекладу незнайомих слів і фраз, але при цьому намагайтесь дотримуватись техніки роботи з новими словами, яку ми згадували у статті зі стратегіями і порадами для ефективного читання на іноземній мові: спершу спробуйте зрозуміти значення слова з контексту, і лише після цього користуйтесь допомогою словника.
7. Перечитайте текст вчетверте, так швидко, як вам це вдасться. Під час четвертого підходу вашою метою є прочитати текст швидше ніж до того, одночасно намагаючись, якнайшвидше ухопити значення прочитаного, користуючись знаннями про текст отриманими після попередніх прочитань.
Якщо після останнього прочитання ви відчуваєте, що повністю зрозуміли текст, його ідею чи події, то ви можете відкладати прочитану статтю, чи розпочинати прочитання наступного розділу.

І наостанок 

Пам’ятайте, що у розвитку навичок читання, основною метою є не розуміння кожного слова, а вміння самостійно читати і розуміти тексти без допомоги словника. Тобто, якщо ви читаєте текст, і бачите незнайоме слово, значення якого ви розумієте з контексту, продовжуйте читати, поборюючи бажання підглянути в словник. І як тільки ви навчитесь цього, ви відкриєте для себе абсолютно новий світ, де читання на іноземній мові буде не викликом, а приноситиме користь і задоволення.

Продуктивного вам і приємного навчання!

Image