Як тренувати Listening

15 червня 2019

Найчастіше наші студенти скаржаться, що мають найбільші труднощі саме з завданням на Listening. Серед причин - швидкий темп розмови, і як наслідок "ковтання" деяких звуків. А ще, буває, студенти не знають значення всіх слів, особливо якщо мовці використовують фразові дієслова, ідіоми та сленгові вирази Як найкраще тренувати Listening?
Порада перша: Дивіться різноманітні відео, серіали, фільми, слідкуйте за ютуб-каналами - головне, вибирайте те, що вам цікаво або щось, що пов'язане з вашою робою або хоббі. Як це працює? Ви спостерігаєте за мовцем в середовищі, слідкуєте за його жестами та мімікою, помічаєте предмети на які він вказує, а отже і легше здогадуєтеся з контексту про що йде мова. Найкращий варіант - це дивитися серіали, адже саме в серіалах ви слідкуєте за повсякденнним життям людей, слухаєте живу мову, і набираєтеся словникового запасу, який пригодиться в реальних життєвих ситуаціях.
Порада друга: Працюйте над словниковим запасом. Тобто виписуйте слова чи фрази, які ви зустріли в відео. Найкраще - цілими реченнями, щоб слова були в контексті і запам'ятовуйте ситуацію в яких вони вживалися. Повторюйте слова регулярно, придумуйте свої речення з цими словами, тобто прикладіть максимальних зусиль, щоб перенести ці слова з пасивного словника в активний.
Порада третя: Працюйте над вимовою. Саме незнання правильної вимови слів чи неправильного наголосу може зіграти з нами злий жарт. Для тренування зупиняйте відео,для того, щоб повторити слово, переслуховуйте складні слова кілька разів, знайдіть скріпт до аудіозапису (розшифрування) і говоріть одночасно з мовцем. Спершу це буде складно, але з повсякденною практикою ви вийдете на новий рівень володіння мовою і краще сприйматимете на слух 100%.
Image
Edit Page